Меню

З Днем української писемності та мови!

 Дата: 
09.11.2022

9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови. Ця дата припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця, аби благословив майбутніх учнів.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.

З кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей. Сучасна ж українська мова налічує близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються, вважається однією з найкрасивіших та визнана другою за мелодійністю мовою світу після італійської.

Педагоги ОЦЕВУМу, прагнучи вдосконалити свої професійні вміння і навики, напередодні Дня української писемности та мови у рамках засідання Школи педагогічної майстерності мали зустріч із кандидаткою філологічних наук, старшою викладачкою кафедри української мови Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Людмилою ДЕЙНОЮ.

Пані Людмила розкрила нюанси нового українського правопису, занурила в історію становлення української мови, ознайомила з причинами зміни правописних норм і не тільки.

Зустріч мотивувала педагогів, пройшла в дружній, теплій атмосфері та завершилася позитивним висловленням Сергія Жадана: «І головне, друзі, не забувайте: історія нині не просто переписується – вона переписується українською мовою».

Сьогодні ж, працівники нашого Центру долучилися до написання радіодиктанту національної єдності.

Вітаємо всіх зі святом єдності, Днем української писемности та мови, бажаємо утверджувати рідну мову.