Меню

Зразковий художній колектив дитячо-юнацька театральна студія «НУ І ДІТКИ»

керівник Лабзова Лада Юріївна

 

Колектив черпає свої витоки з досить відомого у Полтаві Театру юнацької творчості імені Е.Л.Шапіро-Болотної (ТЮТу), що 50 років працював при Палаці дитячої та юнацької творчості (Палаці піонерів). Учениця його засновниці Емілії Львівни Шапіро-Болотної Лада Юріївна Лабзова керувала ТЮТом з 1991 року.

З переходом у грудні 2003 року до Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя, колектив реорганізовано і перейменовано у дитячо-юнацьку театральну студію «Ну і дітки».

 

До театру прийшов добре сформований творчий колектив зі своїми традиціями, принципами роботи і програмою навчання. В нових умовах на професійній сцені діти і молодь отримали можливість значно підвищити рівень своєї майстерності і розширити жанровий і тематичний діапазон вистав. Цікаві, гідного рівня виконання, постановки студії увійшли до репертуару театру і заволоділи симпатіями юного глядача. Студія мала самостійні постановки, спільні вистави за участю професійних акторів, кращі студійці залучалися до роботи у виставах театру.

 

У грудні 2012 року розпочинається новий історичний етап колективу – перехід до Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.

 

Про високий художній рівень створених студією вистав і майстерність юних акторів свідчать відгуки глядачів, матеріали преси, телепередачі про студію на ТРК «Лтава» («Ти – молодий», «Сни від Карлсончика», «Відверто про…») та численні перемоги на конкурсах міжнародного та всеукраїнського значення.

 

 

Керівник Лабзова Лада Юріївна

Освіта:  Полтавський державний педагогічний інститут імені В.Г.Короленка (1991 р.).

Стаж роботи: 1991-2003 рр. – керівник Театру юнацької творчості Полтавського Палацу дитячої та юнацької творчості;

2003-2012 рр. – керівник літературно-драматичної частини Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя, керівник дитячо-юнацької театральної студії «Ну і дітки»;

з грудня 2012 р. – керівник гуртка Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді –  дитячо-юнацької театральної студії «Ну і дітки».

За сумісництвом викладач театрального відділення Полтавського музичного училища  імені М.В.Лисенка з педагогічної практики та методики роботи з аматорським колективом (з 2003 р.)

Член Національної спілки театральних діячів України (з 2006 р.)

 

Система навчання

Вік дітей – від 8 років

Склад студії – 3 групи: початковий рівень навчання, основний рівень навчання, вищий рівень навчання

Початковий рівень навчання: 1 рік, з навантаженням двічі на тиждень по 2 години. В програмі навчання:
-  сценічна мова, удосконалення дикції;
-  пластика тіла і вільність руху;

-  акторська майстерність;
-  розвиток уяви і фантазії;
-  навички концентрації уваги;
-  керування власним психофізичним і емоційним станом, зокрема в умовах публічності;
-  розвиток мислення: логічного, образного, ірраціонального, творчого.

 

Основний рівень навчання: 3 роки, з навантаженням двічі на тиждень 5 годин (2+3). В програмі навчання закладено удосконалення теоретичних знань та практичне застосування у постановках сформованих вмінь з акторської майстерності, сценічного руху, сценічної мови, засвоєння основ гриму та роботи з костюмом.

Вищий рівень навчання:розрахований на 3 роки, але подальша участь у виставах студії не обмежена. Репетиційне навантаження тричі на тиждень по 3 години. Підтримка стабільності практичних знань та умінь, напрацювання навичок  професійного партнерства, активна участь у репетиційних процесах, створенні нових постановок.

Задача керівника: розвивати і виховувати особистість засобами театрального мистецтва.

Філософія колективу: Студія – не зібрання «зірочок», а гурт однодумців, творча родина, де кожному затишно і цікаво, а об’єднує всіх любов до театру. 

«Те, що лине від серця – і досягає серця»
Пайэтт Д.
 «Умійте любити мистецтво в собі, а не себе у мистецтві»
Станіславський К.С.