Меню

Зразковий художній колектив Гурток «ЮНИЙ ЖУРНАЛІСТ»

 

керівник Синягівська Ірина Сергіївна

 

колектив у Facebook i InstagramWebsite

 

Одинадцять років поспіль на просторах молодіжної хвилі мас-медіа працює зразковий художній колектив гурток «Юний журналіст» Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, у якому вихованці віком від 11 до 17 років розширюють свій внутрішній світ, збагачуючи та поповнюючи професійний потенціал на різних творчих рівнях.

Керівником гуртка є Синягівська Ірина Сергіївна, випускниця факультету філології та журналістики ПНПУ імені В.Г.Короленка (2011 р.), член Національної спілки журналістів України (з 2018 р.). Два роки поспіль була переможницею Міжнародного фестивалю-конкурсу «Прес-весна на Дніпрових схилах» (м.Київ), номінація для педагогів «Традиції і новаторство» (2018 р. – диплом І ступеня, 2019 р. – диплом ІІ ступеня). Керівниця постійно працює над підвищенням професійної майстерності участю у семінарах, вебінарах, конференціях та проєктах з журналістики (міського, обласного та всеукраїнського рівнів). Авторка розробок з досвіду роботи «Не просто хобі», «Філософія. Інновація. Медіа», укладачка матеріалів медіа-проєкту «Молодіжна медіа платформа Полтавщини».

На заняттях гуртківці знайомляться з теоретичними і практичними курсами основ журналістики (радіомовлення, телебачення, інтернет-журналістика, реклама, фотожурналістика, преса), вчаться володіти навичками редакторської майстерності. Кожне заняття відрізняється від іншого формою проведення, окрім традиційних, використовуються інноваційні підходи (заняття-зустріч, колаж, пазл, гра, конференція, дискусія, брейн-ринг, дебати, редакційні збори та ін.). Протягом занять діти вчаться робити самостійну перевірку робіт на конкурс, в газету, на сайт, допомагають один одному розвиватися, таким чином поглиблюючи і власні знання.

Значним досягненням гуртка стало створення у 2011 році дитячої редакції газети «ОЦЕВУМ times», яку започаткували і втілили в життя діти на чолі з керівником. Кожен вихованець займає окрему посаду – головного редактора, заступників, редакторів рубрик, фотокореспондентів, дизайнера та відповідального за верстку. За допомогою керівника діти вчаться самостійно проводити збори редакції, готувати і брати інтерв'ю, домовлятися з респондентами, опрацьовувати матеріал, писати роботи у різних жанрах публіцистики. А це найбільше надбання та утвердження основної мети особистісно-орієнтовного навчання. Редакція газети «ОЦЕВУМ times» відзначена дипломами І, ІІ ступенів та неодноразово ставала лауреатом конкурсів міжнародного рівня.

У 2016 році був створений, а в 2020-му оновлений web-сайт колективу, через який вихованці мають можливість апробувати свої знання та здібності на посадах чергових адміністраторів.

Невід'ємною частиною роботи стала плідна співпраця з громадськими об'єднаннями та мережевими ЗМІ Полтави. Зокрема, протягом 2015-2017 років було апробовано понад 150 публікацій в інтернет-виданнях «Полтавщина», «Сайт міста Полтави 0532.ua» та «Полтавський ліхтар».

Щороку діти беруть участь у 12 конкурсах, зокрема, спрямовують діяльність на медійні проекти: обласний конкурс буктрейлерів, відеороликів та презентацій, Всеукраїнський конкурс учнівських творчих робіт «Я журналіст!» (м.Рівне), Всеукраїнський медіафестиваль Київського національного університету культури і мистецтв (м.Київ), конкурси ГО «Детектор медіа» (м.Київ), Міжнародний конкурс шкільних медіа (м.Миколаїв), Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» (м.Київ), Загальнонаціональний конкурс «Українська мова – мова єднання» (м.Одеса), обласний профорієнтаційний проект «МедіаТерра», регіональний конкурс «Допис у газету» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка. Жоден конкурс не обходиться без перемог.

Протягом 2015-2017 років було проведено 7 прес-конференцій та інтерв'ю з відомими людьми Полтави та України під час різнопланових тематичних заходів (музичний гурт «Сен-Тропе», Артем Лоїк, Маргарита Чернявська, Максим Кривенко, гурт «Діти Фрістайла», Марічка Падалко, Оля Полякова, Дзідзьо, Ахтем Сейтаблаєв, Олег Філімонов, Борис Барський, київський театр «Тисячелєтіє», актори гумористичного ток-шоу «Одного разу під Полтавою»).

В якості кореспондентів газети «ОЦЕВУМ times» вихованці беруть інтерв’ю в учасників обласних конкурсів, які проходять в ОЦЕВУМ; відвідують творчі звіти колективів закладу, зустрічі з журналістами полтавських друкованих видань, радіо та телебачення; скайп-зустрічі з письменниками; беруть участь у соціальних акціях та заходах, які проводить Полтавська обласна державна адміністрація; Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені О.Гончара та бібліотеки-філіали № 4, 5, 9 Полтавської міської ЦБС; в обласній поетичній вітальні «За обрій»; перегляди та обговорення спектаклів, фільмів та телепередач; проходять щорічний практичний курс фотожурналістики; відвідують екскурсії.

Знаковими подіями у житті колективу гуртка став культурно-освітній візит старших вихованців у Польщу (м.Краків, м.Поронін), підготовка та дебютний показ фільму «Наш ОЦЕВУМ: від мрії до успіху!» (понад 160 інтерв'ю, робота у Полтавському державному архіві, бібліотеках міста; написання сценарію і монтаж); участь та перемоги у Міжнародному конкурсі дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», м.Київ (дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів).

У 2019 році вихованці разом з керівником організували та провели І обласний форум «Молодіжна медіа платформа Полтавщини», на якому зібралося 82 учасники з 9 делегацій гуртків юних журналістів Полтавської області.

Важливою ланкою діяльності гуртка є участь у проектах, налагоджена тісна співпраця з громадськими об′єднаннями. Вихованці беруть активну участь у всіх заходах, які проводять працівники Головного управління національної поліції у Полтавській області (проекти «Відповідальність і я», «Полтава проти наркотиків» та ін.) .

Про діяльність колективу свідчать радіопередачі «Полтавська паралель», «Я-особливий» радіо «Ваша хвиля», передачі «Ранок на Лтаві» та «Гостинець від Телесика» ОДТРК «Лтава»; сюжети випусків новин телеканалу «ІРТ», студії «Місто», «Полтавського ТБ», статті газет «Зоря Полтавщини», «Коло», публікації в інтернет-виданнях.

Бібліотека гуртка налічує понад 40 збірок авторських творчих доробок поезій, прози та публіцистики, серед яких контрастують 2 наукові розвідки та 2 термінологічних словника з журналістики.

20 випускників гуртка продовжили роботу в медіа: працюють у провідних медіа-компаніях України (телеканали «Інтер», «1+1», «UA. Перший», «Канал 24», радіо «Свобода» м.Київ; інтернет-видання «Трибуна», журнал «Полтавщина Спорт»), деякі з них продовжують навчання у провідних вишах України зі спеціальності «Журналістика».

Гуртківці постійно поповнюють власний базовий словниковий запас, вільно тримаються перед аудиторією, формують та удосконалюють свій естетичний смак, вчаться логічно та послідовно вести бесіду та інтерв’ю, мають бажання розвиватись та самовиражатись.

Головна мета у досягненні професійних умінь та навичок гуртка «Юний журналіст» – це, перш за все, дух підтримки та товариськості у колективі, атмосфера творчості та бажання працювати.