Меню

Зразковий художній колектив Гурток кераміки «ОБЕРЕГИ»

 

керівник Порощай Тетяна Вікторівна

 

колектив у Instagram

 

Гурток кераміки «ОБЕРЕГИ» створено в ОЦЕВУМі 1 вересня 2009 року.

На сьогодні він налічує 57 вихованців і працює за авторською навчальною програмою керівника Тетяни Порощай, яка спрямована на реалізацію вихованцями творчих можливостей, знайомство з мистецтвом кераміки, екскурс в етнографію. Це сприяє вихованню в кожної дитини любові до минулого свого народу, рідного краю, країни. Програма розрахована на вісім років навчання (початковий, основний та вищий рівні) із залученням вихованців віком від 5 років. Кожен блок поєднує як теоретичні, так і практичні заняття та побудована на основі особистісно орієнтованого навчання та виховання, метою якої є формування компетентностей особистості у процесі опанування технікою ліплення глиною. Перелік тем навчальної програми гуртка «ОБЕРЕГИ» включає сукупність знань про кераміку, зв'язок її з іншими науками.

Незмінним керівником колективу є Порощай Тетяна Вікторівна. Отримавши чудову фахову освіту (у 2006 році закінчила Державну спеціалізовану художню школу-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні», а у 2011 – Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка за спеціальністю «Образотворче мистецтво. Психологія»), Тетяна Вікторівна двічі була лауреатом стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва, а на сьогодні - атестована на Народного майстра Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Педагогічне кредо – «З глиною, як і з людиною, - обережний будь. В глині – суть життя нового, ненародженого суть» (А. Німенко).

Вихованці гуртка – багаторазові учасники та призери конкурсу юних майстрів народних ремесел «Український сувенір», обласних конкурсів декоративно-ужиткового мистецтва «Барвисте перевесло», «Знай і люби свій край», «Еко-іграшка», «Країна юних майстрів», «Новорічна іграшка», «Дивосвіт» та ін. Гуртківці беруть активну участь у виставках регіонального і Всеукраїнського рівнів.