Меню

ОМО педагогів оригінального жанру

 Дата: 
02.05.2022

29 квітня у Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді відбулось відкрите онлайн-засідання обласного методичного об’єднання педагогів оригінального жанру (координатор – методист Ірина СИНЯГІВСЬКА), в якому взяли участь 26 керівників гуртків циркового мистецтва, чирлідингу і театрів мод.

У поєднанні теорії з практикою відбулося знайомство учасників з досвідом роботи зразкового художнього колективу гуртка «Театр мод «Силует» ОЦЕВУМу. Керівник колективу Тетяна ТЕРЕМЕЦЬКА виступила з доповіддю «Колекція як проєкт: від ідеї до образу», демонструючи поетапний процес створення колекції «Візерунки на полотні» та фінальний показ колекції. (https://youtu.be/yb5bPTYbRsw) Педагог зупинилась на підборі узорів вишивки, ескізах, фасонах та демонстрації готових виробів. Хореограф колективу Марія ЦИМБАЛ висвітлила тему «Синтез моделінгу та хореографії на заняттях зразкового художнього колективу гуртка «Театр мод «Силует». Педагог на власному прикладі зауважила на основні моменти у сфері під час занять хореографією, які можна прослідкувати під час виступів вихованців, показів різних колекцій (https://youtu.be/aHK7v7_iulI).

Педагоги циркового жанру Наталія ЗІНЧЕНКО (керівник гуртка-методист, керівника зразкового художнього колективу «Циркова студія «Крафт» Полтавського міського центру позашкільної освіти) та Юлія ГАЛКІНА (керівник гуртка-методист, керівник народного художнього колективу гуртка «Циркова студія «Єдність» ОЦЕВУМу) об’єдналися у творчому тандемі і продемонстрували колегам майстер-класи «Комплекс вправ для стійки на руках» та «Комплекс вправ для розтяжки спини та ніг». Вражаючим був виступ вихованки зразкового художнього колективу «Циркова студія «Крафт».

Досвідом роботи в гуртку чирлідингу «Флаєр» ОЦЕВУМу поділилась Ірина ПІЩЕНКО. Педагог розповіла про чирлідинг як базову складову нового спортивного руху та освітнього процесу в позашкіллі. Також продемонструвала відео безпосередньої роботи з дітьми та батьками (https://youtu.be/y9xV7FpjS4Y).

Питання розвитку творчих здібностей дітей з особливими освітніми потребами та їх адаптація в дитячому колективі розкрила консультант Комунального закладу «Інклюзивно-ресурсний центр Полтавської міської ради» Тетяна ЗАРУДСЬКА (https://youtu.be/90IGFU9bnZ8). Психолог запропонувала різні види вправ, які допоможуть легко адаптуватися особливим діткам у творчому колективі.

Також всі учасники засідання мали змогу ознайомитись з методичними матеріалами, розробленими методистами відділу методичної роботи ОЦЕВУМу, які можуть стати в нагоді педагогам-позашкільникам під час дистанційної роботи.