Меню

Зразковий художній колектив гурток «ЮНИЙ ЖУРНАЛІСТ»

керівник Синягівська Ірина Сергіївна

Не просто хоббі…

 

Уже сьомий рік поспіль на просторах молодіжної хвилі мас-медіа трудиться колектив гуртка «Юний журналіст» Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді на чолі з керівником Синягівською Іриною Сергіївною. Вихованці віком від 11 до 17 років розширюють свій внутрішній світ, збагачуючи та поповнюючи і професійний потенціал  на різних творчих рівнях.

Почалося все з 2009 року, коли юні ентузіасти занурились у такі різноманітні глибини сучасної журналістики. Тодішнє творче об’єднання «Філології та журналістики»  мало на меті формувати не тільки теоретиків, а й практиків – кореспондентів, фотографів, ораторів. Вихованці нашого гуртка ведуть дуже активну творчу діяльність.

Основна частина нашої роботи – щомісячний випуск друкованої газети «ОЦЕВУМ times» із власним самоуправлінням – редакцією, яка була створена 1 листопада 2011 року. Газета має періодичність, тираж та друкується у видавництві «Полтавський літератор». Кожен вихованець займає окрему посаду - головного редактора, заступників, редакторів рубрик (інформаційний відділ), фотокореспондентів, коректора, дизайнера та відповідального за ілюстрації та верстку. Діти самостійно проводять збори редакції, готують і беруть інтерв’ю, домовляються з респондентами, опрацьовують матеріал, пишуть нариси. А це, мабуть, найбільше надбання та утвердження основної мети особистісно-орієнтовного навчання. Редактори газети «ОЦЕВУМ times» можуть з гідністю похвалитися першими знаковими здобутками – дипломи двічі лауреата Міжнародного конкурсу шкільних медіа (м. Миколаїв) та диплом І та ІІ ступенів на Міжнаціональному конкурсі «Українська мова – мова єднання» (м. Одеса). Кореспонденти поклали потужний старт у розвитку власного видання і не збираються зупинятись на досягнутому.

Кожної весни - курс фотожурналістики, а за плечима вже три великі фотовиставки. Вихованці гуртка мають уже понад 40 збірок власних творчих доробок поезій, прози та публіцистики, серед яких контрастують 2 наукові розвідки та 2 термінологічних словника з журналістики. Юні репортери були учасниками першої внутрішньої навчальної конференції «Журналістика як галузь масово-інформаційної діяльності» у 2011 році, де виконали роль наукових доповідачів. Звідси і почалась поетапна, але така різноманітна, колоритна діяльність – сходження до омріяної професії «Журналіст»! Перші виступи на радіо та телебаченні, сотні проведених інтерв’ю та соцопитувань, тисячі списаних аркушів паперу…

За час нашої роботи вихованці гуртка «Юний журналіст» традиційно беруть участь у 16 конкурсах, серед яких: обласний конкурс юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні», обласний конкурс читців «Тарасовими шляхами», Обласний конкурс буктрейлерів, Обласний конкурс фотографій, листівок, плакатів «Магія мистецтва», регіональний конкурс читців «Поетична зірка» (м. Гадяч), Регіональний конкурс кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка «Допис у газету», Всеукраїнські літературні конкурси «Моя країна - Україна», «Майбутнє країни у мріях дитини», Міжнародний конкурс-фестиваль з журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» (м. Київ), Міжнаціональний конкурс «Українська мова – мова єднання» (м. Одеса), Міжнародний конкурс шкільних медіа (м. Миколаїв).

У якості кореспондентів газети «ОЦЕВУМ times» робота журналістів завжди спланована на рік уперед – постійні інтерв’ю з керівниками гуртків, вихованцями та батьками Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, інтерв’ю з учасниками обласних та Всеукраїнських конкурсів, які проводяться у позашкільному центрі, відвідування відкритих занять, виховних заходів та творчих звітів колективів художньо-естетичного спрямування, зустрічі з журналістами полтавських друкованих видань, радіо та телебачення, скап-зустрічі з письменниками, участь у соціальних акціях, які проводить Полтавська обласна державна адміністрація, традиційна участь у літературно-розважальних ранках, які проводить Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені О.Гончара та бібліотека-філіал №5 Полтавської міської централізованої бібліотечної системи, участь у поетичному міському заході «Вільний мікрофон», який проходить за сприяння незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus» та можливість участі в обласній поетичній вітальні «За обрій», перегляди та обговорення спектаклів, фільмів та телепередач, екскурсії у музеї міста та можливість поринути у світ мас-медіа подорожуючи кабінетами «Студії «Місто» та Полтавської обласної державної телерадіокомпанії  «Лтава».

Знаковими серед останніх подій у житті колективу стали: публікація збірки поетичних та прозових творів «Більше ніж рядки», присвячена 5-річному ювілею творчого об’єднання «Юний журналіст», культурно-освітній візит старших вихованців гуртка у Польщу (м. Краків, м. Поронін), де учні змогли проявити себе починаючих професіоналів, а також участь у професійному проекті «Професійний журналіст. Точка відліку. Професійна журналістика у дитячій творчості», протягом якого кожна дитина змогла саморелізуватись,- кращі есе вихованців  були опубліковані в інтернет-виданні «Полтавщина».

Опановуючи базові основи спеціальних знань з вивчення дисциплін професійного спрямування, діти навчаються за наскрізною навчальною програмою з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму гуртка «Юний журналіст». Вихованці постійно поповнюють власний базовий словниковий запас, вільно тримаються перед аудиторією, формують та удосконалюють свій естетичний смак, вчаться логічно та послідовно вести бесіду та інтерв’ю, мають бажання розвиватись та самовиражатись. Проте головне у досягненні професійних умінь та навичок – дух підтримки та товариськості у колективі.

Вихованці гуртка та випускники, теперішні студенти філологічних та журналістських факультетів вишів України, – майбутня достойна творча, наукова надія нашого майбутнього. Гордимося тим, що діти мають можливість пов’язати своє життя зі словом. Бо слово – це  могутня сила, здатна любити, поважати, надіятись, дружити, терпіти, порівнювати і систематизувати, сіяти і жати плоди власних талантів!

Бо дитяча думка, слово, ідея - основа впевненості у нашому завтра!