Меню

ОЦЕВУМу - 20!

 Дата: 
01.04.2016

ТИЖДЕНЬ – саме стільки ОЦЕВУМники відзначали 20-річчя закладу та 55-річчя будівлі у якій він розташований. Ігрові програми, квест, конкурси, майстер-класи та виставки – це не повний перелік того, чим міг зацікавити наш рідний Центр своїх відвідувачів у період з 27 березня по 1 квітня.

Тож, про все по порядку.

Розпочався тиждень ОЦЕВУМу 27 березня у Міжнародний день театру виставою дитячо-юнацької театральної студії «НУ І ДІТКИ» (керівник та режисер-постановник – Лада Лабзова) за п’єсою сучасного українського журналіста, прозаїка, драматурга Олександра Гавроша «Ромео і Жасмин», успіх якої полягає у тому, що в простій історії закладені глибокі філософські роздуми про кохання, віру, відчуття свободи, побутове рабство, людську зраду, одвічне право на вибір.

Дія відбувається на сільському подвір’ї, куди потрапляє підстрелена на полюванні чапля. Саме ця болотна птаха стане справжнім символом свободи, а відношення до неї людей і інших мешканців обійстя виявить брудність життєвої моралі обивательського «болота» та викличе глибоке і щире кохання старого пса, відкривши у вірному служаці душу справжнього романтика. Чаплю планують набити тирсою, аби продати чучело в музей, а старого пса женуть геть, адже отримали в подарунок молодого. Тоді Ромео і Жасмин замислюють безумний політ. Говорять, любов окрилює, а віра творить дива?

Переконатися у правдивості цих слів зміг кожен, хто відвідав виставу цього дня.

28 березня – ДЕНЬ ГУРТКІВ РАННЬОГО РОЗВИТКУ, ГУМАНІТАРНОГО ТА ВИДОВИЩНО-ТЕАТРАЛІЗОВАНОГО ЖАНРІВ

Розпочали день вихованців гуртка видовищно-театралізованих заходів «ІМПРОВІЗ-ШОУ» (керівник Олексій Рощупкін) пізнавально-ігровою програмою з вивчення правил дорожнього руху.

У подорож до Британії наймолодших вихованців Центру запросили працівники та вихованці відділу раннього розвитку дитини (завідуюча відділом Ліана Перепелкіна). До дітвори завітали Мері Поппінс зі своїми помічниками, які познайомили малечу з державним устроєм, культурою, традиціями та побутом цієї країни.

На більш дорослих вихованців чекав квест «ОЦЕВУМ – наш другий дім!» (організатор – методист і керівник гуртка літератури та публіцистики «ДІАЛОГ» Яна Лебідь). Розділившись на команди, юнаки і дівчата, виконуючи різноманітні завдання, змогли, можливо вперше, побувати і у підвалі будівлі, і у її гардеробі, і у виставковій залі, а також власними руками виготовили «зізнання у коханні» улюбленому закладу.

Однак, хто це зробив першим і переміг, для учасників не мало ніякого значення. Переміг – ОЦЕВУМ!

У цей же час вихованці гуртка «ЮНИЙ ЖУРНАЛІСТ» (керівник – Ірина Синягівська) провели медіа-старт для журналістів-початківців, де ділилися здобутими на заняттях знаннями.

Головною ж подією дня стало закладання капсули часу з посланням від нинішніх вихованців до вихованців ОЦЕВУМу 2046 року. Всі бажаючі мали змогу висловитися про своє сьогодення та помріяти про майбутнє.

Найцікавіші роздуми та побажання відправилися у 30-літню подорож у майбутнє. Також до капсули потрапили роботи вихованців гуртків, які взяли участь у конкурсі сюжетного фото «Від мрії - до успіху!», підсумки якого теж були підведені 28 березня.

29 березня – ДЕНЬ ГУРТКІВ ВОКАЛЬНО-ХОРОВОГО ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ЖАНРІВ

 Вівторок розпочався із загальних зборів трудового колективу. Хоча, мабуть вперше за всю історію, саме на збори колективу це дійство і не було схоже (у прямому розумінні цього формату зібрання). Ініціатором виступив профспілковий комітет Центру (голова – Лебідь Яна Володимирівна).

Для колег лунали мистецькі дарунки, найактивніші, звичайно ж, були нагороджені грамотами, а от кульмінацією заходу, стало підведення підсумків конкурсу дитячого фото колективу «20 років (і більше) тому», за участь у якому кожен, окрім оплесків, отримав цінний дарунок від профспілки.

Збори затяглися на стільки, що коридор навколо зали майже «штурмом брали» глядачі, які намагалися потрапити на мистецько-виховний захід «Весняна співаночка», організований студією естрадного вокалу (керівники – Геннадій та Маргарита Рагуліни).

Малечу знайомили з азами естрадного співу, з творчістю та здобутками колективу, а також надали змогу проявити свої вокальні здібності.

Вокальну естафету перейняли керівник та концертмейстер народного ансамблю народної пісні «МОЛОДІ ГОЛОСИ» Володимир Миронов і Олександр Харченко, провівши прослуховування, чи вірніше – «кастинг» вокалістів.

На мажорній ноті відбувся концерт акустичних гітар та сучасної музики у виконанні вихованців інструментального ансамблю «НОКТЮРН» (керівник – Людмила Писаренко).

30 березня – ДЕНЬ ЦИРКОВОГО ТА ФІЗКУЛЬТУРНО-СПОРТИВНОГО ЖАНРІВ

Середа була повністю присвячена цирковому та фізкультурно-спортивному жанрам. Згідно плану відбулися презентації гуртка черліденгу «ФЛАЄР» (керівник Ірина Піщенко), де глядачам розповіли про історію цього, хоча й нового для нас, але перспективного напряму, а також інформаційно-пізнавальний захід «На арені цирку», підготовлені вихованцями та керівниками народної циркової студії «ЄДНІСТЬ» Юлією і Русланом Галкіними, під час якого дітвору знайомили з деякими секретами цирку та демонстрували елементи тренувань та постановки номерів.

Надвечір пройшли останні приготування до відзначення, а саме генеральна репетиція концерту 1 квітня.

31 березня – ДЕНЬ ХОРЕОГРАФІЧНОГО ЖАНРУ

З огляду на те, що в ОЦЕВУМі успішно розвивають 8 видів хореографії – четвер був насичений заходами не менше ніж інші дні. Так, з ранку силами зразкового ансамблю народного танцю «КАБЛУЧОК» (керівник Анна Рак) проведено творчу майстерню «Хореографічна феєрія».

Перевірити власне відчуття ритму, ознайомитися з технікою рук у стилі танцю «Voque» всі бажаючі мали змогу, відвідавши майстер-клас хореографа народного ансамблю фольклорно-стилізованого танцю «ПЛАЙ» Ольги Осіпенко (керівник колективу Лілія Довганюк).

Для поціновувачів індійської хореографії керівниками гуртків «ДЖАНКІ» Іриною Давлікамовою та «ШАКУНТАЛА» Оленою Лубінською проведено майстер клас з індійського танцю, направлення BOLLYWOOD DANCE.

Керівник ансамблю спортивного бального танцю «НАТХНЕННЯ» Людмила Бацанова провела творчу майстерню «Танцюймо разом» з вивчення основних елементів бальної хореографії.

 1 квітня – ДЕНЬ ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВОГО ТА ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА. ДЕНЬ ОЦЕВУМ

Кульмінацією відзначення, звичайно ж стало 1 квітня.

Від самого ранку у фойє Центру працювали виставки робіт та майстер-класи керівників і вихованців гуртка батику та дизайну «ВЕСЕЛКА» (керівник Людмила Кривич), гуртка бісероплетіння та декоративно-ужиткового мистецтва «БАРВІНОК» (керівник Людмила Коламицева), гуртка кераміки «ОБЕРЕГИ» (керівник Тетяна Чех), гуртка «ДЕКОРАТИВНИЙ РОЗПИС» (керівник Софія Бондаренко), гуртка образотворчого мистецтва «ФЕНІКС» (керівник Ірина Грідюшко), гуртка образотворчого мистецтва «ПАЛІТРА» (керівник Наталія Конюк).

Створені власноруч колекції всім охочим демонстрували вихованки зразкового театру мод «СИЛУЕТ» (керівник Тетяна Теремецька, хореограф Марія Кастюкевич).

Коли ж велика зала заповнилася гостями, розпочалися офіційні урочистості з врученнями грамот і подяк від обласної ради і адміністрації, департаменту освіти і науки, управління культури ОДА, обласного комітету профспілки працівників освіти і науки, з презентацією ювілейної поштової марки до ювілею від УКРПОШТИ, демонстрацією фільму про історію будівлі та закладу, створеного вихованцями гуртка «ЮНИЙ ЖУРНАЛІСТ» (керівник Ірина Синягівська).

А далі була годинна історія ОЦЕВУМу відтворена на сцені у театралізованому концерті силами самих вихованців (ідея та режисура Юлії Зірки та Олексія Рощупкіна).

Тож, нова сторінка книги під назвою «ОЦЕВУМ» перегорнена.

І нехай вона вже не така чиста як 20 років тому, та все ж, сподіваємось, що і в майбутньому всі наступні сторінки будуть написані лише різнокольоровими фарбами радості, дитячої творчості та всеперемагаючого позитиву!