Меню

Битва під Крутами - пам'ятаємо, цінуємо, перемагаємо

 Дата: 
27.01.2023

29 січня минає 105-та річниця бою під Крутами. Саме в цей день 1918 року кілька сотень молодих студентів, гімназистів, військових у нерівних умовах бою протистояли ворогу. Хтось із них мав бойовий вишкіл, а хтось уперше взяв до рук зброю, але всі вони розуміли головне – Україна потребує їхнього захисту. Завдяки сміливості та мужності їм вдалося завдати більшовикам втрат та затримати їхній наступ.

Ця битва стала легендарною та символізує патріотизм і самопожертву молоді в боротьбі за Українську Незалежність. Подвиг під Крутами — приклад для багатьох наступних поколінь.

Сьогодні, як ніколи, важливо говорити з молоддю про героїчні події нашої історії, адже саме молодь була і залишається однією з рушійних сил, що наближають перемогу України. Як на фронті, так і в тилу.

Відділом організаційно-масової роботи (завідувач - Юлія ЗІРКА) для виихованців гуртків ОЦЕВУМу організована екскурсія до Полтавської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва імені О.Гончара, де гуртківці ознайомилися з її тематичними залами, переглянули виставку та короткометражний фільм присвячений подіям столітньої давності, а також, отримали від працівників бібліотеки цікаву настільну гру «Українська революція».

Цінуємо подвиг кожного. Вшановуємо пам’ять героїв, загиблих під Крутами. Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежну Україну. Шануємо наших захисників, хто сьогодні боронить Українську державу.

Слава Героям! Слава Україні!

 
________________________

Інформаційні матеріали про бій під Крутами на сайті Українського інституту національної пам'яті