Меню

Гран-прі Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена» прямує до Полтави

 Дата: 
04.07.2022

Ми вже звикли до того, що щороку на початку липня Зразковий художній колектив «Дитячо-юнацька театральна студія «НУ І ДІТКИ» під керівництвом Лади ЛАБЗОВОЇ повертався до ОЦЕВУМу з Півдня нашої країни з різноманітними «театральними трофеями». І дуже добре, що Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, попри всі труднощі, пов'язані з військовими діями, не дозволив цій традиції перерватися і за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної військової адміністрації у період з 27 по 30 червня ц.р. провів 27-й Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена». Головною метою фестивалю, який, на жаль, проводився дистанційно стало підняття високого емоційного духу, віри у здобуття Перемоги.

У фестивалі брали участь колективи різних форм та направлень: дорослі та дитячі театральні колективи, студії, театри малих форм, молодіжні, експериментальні, незалежні, учбові та студентські.

Цього року свої творчі роботи на фестиваль представили 22 колективи з різних куточків нашої України: міст Києва, Дніпра, Полтави, Рівного, Херсона, Хмельницького, Чернівців, Кам’янця-Подільського, Берегове Закарпатської області, Вигода Івано-Франківської області, Ізмаїл Одеської області, Сосниця та Прилуки Чернігівської області та 5 колективів Миколаївщини.

Колективи презентували свої творчі роботи на тему: «Все буде Україна!». Кожна вистава була актуальна, співзвучна сьогоденню. Репертуар дитячих колективів складався з української спадщини, народного фольклору  та спадщини зарубіжних класиків. У дорослих та молодіжних колективах переважали роботи українських драматургів та авторські програми.

За підсумками роботи журі фестивалю, здобутками наших «НУ І ДІТОК» стали Диплом Гран-прі у номінації «Дитячий театр» та Диплом за І місце у номінації «Молодіжний театр». Лада Юріївна ж, як режисер, відзначена дипломами за краще втілення сучасної драматургії у виставі «Самогубство самоти» та за креативне сценічне вирішення зарубіжної драматургії.

Вітаємо гуртківців та керівника зі здобутками! Пишаємося вами та бажаємо подальших успіхів!