Меню

Чорнобиль не має минулого часу...

 Дата: 
26.04.2021

Вже 35 років Україна живе з болем Чорнобиля. Це проблема, що торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу. 35 років минуло з того дня, коли відбулася найбільша техногенна катастрофа в історії людства.

Перша година 23 хвилини 26 квітня 1986 року - ця мить змінила світ. Планета постала перед ще не баченою до того загрозою. Ця загроза не знала кордонів. Її масштаби були незрозумілими, наслідки - непередбачуваними.

 

Щоб приборкати пожежу на Чорнобильській АЕС та подолати її наслідки у наступні роки, знадобилися зусилля 600 тисяч людей. Ми завжди будемо їм за це вдячні – і держава, і прості громадяни, і врятований ними світ.

Сьогодні слова пошани та вдячності адресуємо героям-ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, а особливо - нашому колезі, освітлювачу Володимиру Володимировичу Піщенку!

Завдяки мужності та самопожертві тисяч ліквідаторів, таких як Володимир Володимирович, наслідки катастрофи вдалося локалізувати, врятувавши країну і світ від радіаційного забруднення. Подвиг героїв Чорнобиля неоціненний, незабутній.

Шануймо, бережімо, примножуймо пам’ять про страшний 86-й, плекаймо чистоту природи та своєї душі!

 

Спогади Піщенка В.В. про трагедію та участь у її ліквідації записала методист ОЦЕВУМу, член Національної спілки журналістів України Ірина Синягівська.

 

Презентуємо творчий проєкт педагогів Полтавського ОЦЕВУМу до 35-річчя Чорнобильської трагедії.

Літературний монтаж Олексія Рощупкіна «Крізь тишу» за творами Л.Костенко, В.Шовкошитного, І.Драча, Б.Олійника, В.Кундель, С.Йовенко, Н.Ільчишиної, В.Козак, М.Яновської, С.Губерначука

Читають: Юлія Зірка, Олексій Рощупкін

Переклад на жестову мову: Марина Марчук

Хореографія: Вероніка Левакіна

Вокал: Наталія Костюк

 
Наймасштабнішій техногенній катастрофі ХХ-сторіччя присвячується...