Меню

Зразковий художній колектив гурток кераміки «ОБЕРЕГИ»

керівник Чех Тетяна Вікторівна

Гурток кераміки  «Обереги»  був створений  1 Вересня 2009 року. 

Ми  працюємо за програмою  укладеною на основі навчальної програми  гуртка «Гончарик», рекомендованої  МОН  України.

        Гурток має 4 групи дітей віком від 5-18 років. 2 групи початкового рівня навчання та 2 групи основного рівня навчання .

       Ліплення з глини - це дуже захоплююче заняття, доступне усім.  Кераміка є одним з найдавніших видів мистецтва. Тому саме ліплення з глини розвиває уяву, об’ємне бачення та дрібну моторику рук.

      Мета і завдання гуртка – створення умов для розвитку життєвої компетентності особистості. Застосування форм і методів роботи, структурованих за чотирма етапами: перший етап – пізнавальний, другий – практичний, третій – творчий, четвертий – соціалізуючий.

       Програма гуртка "Обереги" початкового рівняпередбачає ознайомлення з технологією матеріалів, особливостями глини та перший досвід виготовлення дрібної кераміки.  Передбачено багато вправ для розвитку дрібної моторики.

        Програма гуртка "Обереги" основного рівняпередбачає більш поглиблене вивчення особливостей та можливостей пластичного матеріалу– глини. Діти мають можливість виконувати деякі завдання за своїм ескізом. Гуртківці беруть участь у виставках та конкурсах різних рівнів.

       Програма гуртка "Обереги" вищого рівняпередбачає подальше знайомство з традиціями українського гончарства (різних регіонів), виготовлення декоративного посуду, панно, плитки, свищиків тощо. Розвивається творчий підхід у вирішенні завдань. Гуртківці також беруть участь у виставках та конкурсах різних рівнів.

       Таким чином, протягом курсу діти не тільки знайомляться з традиційною керамікою, а й мають можливість реалізувати свої творчі задуми. На заняттях у гуртку діти спілкуються, розвиваються,  вчаться мистецтву кераміки.

         Вихованці гуртка – багаторазові учасники та призери конкурсу юних майстрів народних ремесел «Барвисте перевесло», «Український сувенір», обласного конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край», «Еко-іграшка», «Країна  юних майстрів», «Історія боротьби українського народу за державний суверенітет та територіальну цілісність України», «Новорічна іграшка»,«Дивосвіт», фестиваль писанки  «Писанковий Рай».  Гуртківці беруть активну участь у виставках обласного та Всеукраїнського значення.